Slovakia United Kingdom German

This is medical tourism in
Slovakia

plane icon

cancel

Priestory a umiestnenie

Pozrite si naše priestory

Slovensko

imageimage

Priamo v srdci Európy, susediaca s  Rakúskom, Českom, Poľskom, Maďarskom a Ukrajinou sa nachádza výnimočná krajina, ktorá nás svojím nádherným prírodným bohatstvom, dlhou a bohatou históriou, kultúrou a tradíciami, ale aj množstvom historických pamiatok, folklórom a štedrosťou svojich obyvateľov uchváti natoľko, že  v nás zanechá neopísateľné zážitky –  je ňou Slovenská republika.

Slovensko je industrializovaná a progresívna krajina s rastúcou technickou vyspelosťou a kvalitou života obyvateľov. Sídlia tu výrobné závody známych automobiliek, ako napríklad Jaguár, Porsche, Audi, Škoda, Peugeot. Takisto je domácou krajinou ESETU a SIGICU. Slovenská ekonomika každým rokom narastá, zároveň zvyšuje sa konkurencieschopnosť v rámci európskeho trhu a priemerný HPD obyvateľov. Pochváliť sa môže aj tým, že patrí ku krajinám s najrýchlejšie narastajúcim trhom v Európe. Úroveň poskytovaných služieb z roka na rok narastá.

V rámci Slovenskej republiky máte možnosť spoznať prírodnú scenériu Vysokých a Nízkych Tatier a ostatných hôr tejto krajiny, ale aj unikátne jaskyne, termálne pramene a kúpaliská. Slovenské dejiny môžeme spoznávať prostredníctvom krásy historických mestečiek, ľudovej architektúry a unikátnych hradov, zámkov a kaštieľov a ich ruín. Ak nachádzate útechu v umení a kultúre, práve na Slovensku sa môžete stretnúť s bohatým kultúrnym programom poskytovaným miestnymi divadlami, múzeami a galériami. Ako jedna z mála európskych krajín je v dôsledku veľkého počtu týchto historických skvostov považovaná za hradnú veľmoc.  Spoznať túto krajinu môžete aj vďaka nám!

imageimage

Hlavným mestom Slovenska je Bratislava, ktorá sa nachádza na dvoch brehoch známej rieky Dunaj.  Ide o moderné a rýchlo sa rozvíjajúce mesto, ktoré nás zároveň očarí svojou historickou krásou. Najväčšou dominantou tohto mesta je jednoznačne Bratislavský hrad. Pre milovníkov histórie a romantiky odporúčame navštíviť Staré mesto a jeho historické uličky s množstvom historických pamiatok, ktoré sú súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie a kde si môžete vychutnať kávu z miestnych kaviarničiek alebo dopriať si aj gastronomický zážitok vo vynikajúcich reštauráciách.

Metropolou východného Slovenska je druhé najväčšie mesto Košice s významným historickým centrom v tvare šošovky, ktorému jednoznačne dominuje gotický Dóm sv. Alžbety. Ide o najväčší kostol nachádzajúci sa na území Slovenska a zároveň je najvýchodnejšou gotickou katedrálou v Európe. Tento skvost začali stavať na konci 14. storočia, pričom je spojený s množstvom legiend. Dóm spolu s priľahlými stavbami (Kaplnka sv. Michala a Urbanova veža) sú národnými kultúrnymi pamiatkami.

Na území východného Slovenska sa nachádza aj najväčší zrúcaninový hradný komplex v strednej Európe, a to konkrétne Spišský hrad s rozlohou viac ako 4 hektáre, ktorý je vďaka tejto unikátnosti zapísaný aj do Zoznamu pamiatok svetového dedičstva UNESCO.

Pre milovníkov prírody a hôr je nezabudnuteľným zážitkom návšteva najmenších veľhôr sveta – Vysoké Tatry, ktoré umožňujú bohatú turistickú sezónu v letných, ale aj v zimných mesiacoch. Lyžiari, turistickí nadšenci, či rekreanti si v prostredí Vysokých Tatier vychutnajú vysokohorský vzduch a impozantnosť štítov – Gerlachovský, Lomnický a pod. Krásnu prírodnú scenériu môžete spoznávať aj v deviatich národných parkoch alebo v prístupných jaskyniach.

Objednajte sa Objednajte sa
cancel

Ďakujeme za Váš prejavený záujem
v blízkej dobe Vás budeme kontaktovať

Zatvoriť